Taisyklės
Nepaisant to, kad šį sparčiai populiarėjantį žaidimą galima žaisti įvairiais būdais, pagrindinis žaidimo tikslas išlieka vienas – pataikyti kuo daugiau maišelių į lentoje esančią skylę. Norėdami, kad greičiau ir lengviau suprastumėte ir perprastumėte žaidimo esmę, parengėme paprastas ir lengvai įsimenamas Bohabo Cornhole žaidimo taisyklės.
Atsisiųskite TaisyklesPasiruošimas žaidimui
Žaidimui Jums reikės lygaus, plokščio pagrindo, ant kurio galėtumėte padėti žaidimo lentą. Tai gali būti vėja, automobilių stovėjimo aikštelė, paplūdimys ar bet koks kitas lygus paviršius. Lentą pastatykite tiesiai priešais save 8 m. atstumu. Jeigu žaidžiate su vaikais, mažinkite atstumą iki 5 m. Cornhole galima žaisti 1 x 1 arba 2 x 2.
Kiekvienam žaidėjui/komandai priklauso po 4 vienodos spalvos maišelius. Maišelis yra pagamintas iš skirtingų medžiagų - viena maišelio pusė yra švelni, o kita - šiurkštesnė. Švelni pusė turės geresnį sukibimą su lenta, nei šiurkšti. Ši maišelio savybė leis Jums išbandyti skirtingas taktikas žaidžiant Cornhole žaidimą.
Žaidimo eiga
Akmuo, žirklės, popierius padės Jums nuspręsti, kam atitenka pirmenybė pradėti žaidimą.
Žaidžiant 1 x 1, žaidimą pradėkite stovint vienas šalia kito - vienas žaidėjas iš kairės, o kitas – iš dešinės. Po kiekvieno raundo apsikeiskite pusėmis. 2 x 2 žaidime, stovėjimo pozicija išlieka analogiška, tačiau pusėmis keičiamasi kas antrą raundą. Žaidžiant 2 x 2, vieno raundo metu visus metimus atlieka tik vienas iš komandos narių. Pasibaigus raundui, komandos žaidėjai apsikeičia ir metimus atlieka kitas komandos narys.
Žaidimas pradedamas metant po vieną maišelį, tuomet tą patį pakartoja priešininkų komanda ir taip tęsiama iki kol išmetami visi maišeliai. Pabaigus raundą suskaičiuojami taškai. Jeigu per šį raundą uždirbote daugiausiai taškų, kitą raundą pradėsite pirmieji. Jei per raundą abi komandos nesurinko taškų, kitą raundą turi pradėti prieš tai buvusio raundo nugalėtojas/ai.
Taškų skaičiavimas
Po kiekvieno raundo žaidėjai suskaičiuoja savo taškus. Daugiau taškų tame raunde surinkęs žaidėjas ar komanda bendrame rezultate gauna tiek taškų, koks buvo skirtumas tarp rezultato, t. y. kiek tame raunde surinko daugiau taškų nei varžovas/ai. Jeigu raundo taškų skaičius lygus, prie bendro rezultato taškų neprisideda nei vienas žaidėjas/komanda. Pavyzdžiui, jei surinkote 5 taškus, o priešininkas 3, prie bendro žaidimo rezultato prisidėsite 2 taškus, o Jūsų komanda kitame raunde pradės pirmoji. Jei tiek Jūs, tiek Jūsų varžovas surinkote po 6 taškus, taškai nebus pridedami nei vienai komandai.
Žaidimo pabaiga
Bendru sutarimu galite žaisti iki 11 arba 21 taško. Žaidimas laimimas 2 arba daugiau taškų persvara.